Každý box je vystlán jednorázovou savou podložkou. Pro větší komfort mají pacienti k dispozici deku, na které mohou ležet. Pokud si majitel přinese pro své zvířátko jeho oblíbenou deku nebo pelíšek je možné je použít namísto našeho vybavení. Samozřejmostí jsou misky na krmivo a vodu. Boxy myjeme a dezinfikujeme po každém použití. Deky používáme jednorázově pro každého pacienta, denně je pereme a dezinfikujeme.
Hospitalizace je také vybavena infuzními pumpami a lineárními injekčními dávkovači, monitorem životních funkcí, kompletními pomůckami k zajištění průchodnosti dýchacích cest a k rozšířené kardiopulmonální resuscitaci.
Díky kamerovému systému můžeme neustále dohlížet na Vaše nemocné miláčky.
Na hospitalizaci pobude každé zvíře po jakémkoliv zákroku v anestezii. Pacienty ponecháváme na hospitalizaci až do doby než se plně probudí a jsou schopni převozu do domácího prostředí.
Hospitalizujeme pacienty s dehydratací, v šoku nebo se závažným onemocněním vyžadujícím infuzní terapii a intenzivní léčbu.
Stejně tak můžeme hospitalizovat zvířata na déletrvající diagnostiku, jako je např. stanovení glykemické křivky u diabetických pacientů nebo u kterých je možný rozvoj problému, který je nutný sledovat.
Infekční pacienty hospitalizujeme za speciálních podmínek, aby se zamezilo riziko přenosu na ostatní zvířata.
O zvířata na hospitalizaci pečují veterinární sestry ve spolupráci s lékaři. Základem je pravidelné sledování pacientů a aplikace léků a infuzí přes nitrožilní kanylu dle pokynů lékaře. Pro přehled o hospitalizovaných pacientech je na každém boxe umístěn hospitalizační protokol, kde je kromě informací o pacientovi (jméno, hmotnost, diagnóza) i rozpis a dávkování léčiv, infuzních roztoků, krmení a vody.
Sestřičky pravidelně sledují příjem krmiva pacientem, vyprazdňování a chování každého zvířete. Každé zvíře je krmeno dle stavu několikrát denně a dostává speciální veterinární dietu zvolenou dle typu onemocnění. V případě potřeby lze zvířata dokrmit ručně pomocí stříkačky. U pacientů, kteří samovolně nejsou schopni krmivo pozřít, používáme nosojícnové sondy nebo jícnové sondy, přes které aplikujeme tekutou výživu dle dietních požadavků pacienta.
Při jakémkoli znečištění podložky v boxe ji ihned vyměňujeme, v případě potřeby je očištěn celý box. Psy schopné pohybu venčíme na vodítku pod dozorem na prostranství před veterinární klinikou.
po - pá: 8:00 - 13:00, 14:00 - 19:00
sobota: 8:00 - 11:00
neděle a svátky: pohotovost
Dědická 680/27A
682 01 Vyškov